عنوان خبر: شهردار بهنمیر در نشست با دانش‌آموزان
تعدادبازدید »659
تاریخ » ۱۳۹۵/۲/۴
عکس خبر
متن خبر:

 

 

دانش‌آموزان مشکلات شهر را مستقیم به مسئولان شهری منتقل کنند

خبرگزاری فارس: دانش‌آموزان مشکلات شهر را مستقیم به مسئولان شهری منتقل کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، شهردار بهنمیر چندی قبل به مدیر آموزش و پرورش بهنمیر اعلام کرد، دانش‌آموزان بهنمیری می‌توانند درخواست خود را از شهردار در قالب دلنوشته بنویسند و برای شهرداری ارسال کنند و شهرداری نیز این دلنوشته‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد.

به‌ دنبال درخواست شهردار از دانش‌آموزان بهنمیری، چند دلنوشته از سوی دانش‌آموزان به شهرداری ارسال شد و عصر امروز شهردار بهنمیر با دعوت از دانش‌آموزانی که مسائل خود را در قالب دلنوشته بیان کردند، به ارائه مسائل و مشکلات شهری پرداخت.

دانش‌آموزان در این دلنوشته‌ها با تقدیر از شهردار بهنمیر به‌خاطر فراهم کردن زیرساخت‌های شهری، از شهردار خواستند که با کمک مسئولان به مشکلات بخش بهنمیر از جمله کمبود آب شرب، تعریض و بازگشایی جاده سیمرغ به بهنمیر، تعریض و بازگشایی جاده عزیزک، تعریض و بازگشایی جاده ساحلی و آب‌گرفتگی معابر رسیدگی کنند.

شهردار بهنمیر در این نشست در پاسخ به سئوالات دانش‌آموزان، آینده شهر و توسعه آن را در گروی همکاری همه شهروندان با شهرداری دانست و از آنها خواست تا در آموزش شهروندی و مسائل فرهنگی شهر نقش پررنگ‌تری داشته باشند و مشکلات شهر را مستقیم به مسئولان شهری منتقل کنند.

حسین‌جان جهانی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در این شهر و با بیان اینکه شهر بهنمیر چندین پروژه بزرگ، مهم و تأثیرگذار را در دست اجرا دارد، خاطرنشان کرد: منابع شهرداری بهنمیر به‌صورت محلی است اما انتظارات از این نهاد در حد ملی بوده و نیاز است مدیران ارشد دولت در استان حمایت بیشتری به این شهر توریستی داشته باشند.

وی با بیان اینکه مردم بهنمیر با مشکلات عدیده‌ای در بحث تأمین آب شرب مواجه هستند، تصریح کرد: شبکه لوله‌کشی آب شرب بهنمیر مربوط به سال 61 است که از آن زمان تا به حال اقدامی برای به‌سازی و نوسازی این شبکه صورت نگرفته است که نیاز است مسئولان ذیربط نسبت به ایجاد و اصلاح این شبکه اقدام کنند تا مشکلات مردم در این حوزه مرتفع شود.

شهردار بهنمیر همچنین درباره بازگشایی جاده عزیزک به بهنمیر که یکی از پرحادثه‌ترین جاده‌های منطقه است، خاطرنشان کرد: به‌خاطر عدم تعریض و بازگشایی، سالانه افراد زیادی در این جاده جان خود را از دست می‌دهند و با آنکه بارها مسئولان استانی قول تعریض و بازگشایی این جاده را دادند اما تاکنون هیچ‌گونه اقدامی از سوی مسئولان ذیربط انجام نشد.

جهانی با اشاره به ساحل زیبای میرود که منطقه نمونه گردشگری است و با تأکید بر اینکه تکلیف اراضی ساحلی بهنمیر باید مشخص شود، اضافه کرد: با آنکه نماینده سابق مجلس شورای اسلامی از وزیر دستور گرفتند کل اراضی را طبق قانون ماده 147 پنجم توسعه، طولانی‌مدت در اختیار شهرداری بهنمیر قرار دهند اما تا به امروز این مهم برای شهرداری بهنمیر رخ نداده است که تقاضا می‌شود مسئولان ذیربط نسبت به این موضوع و در اختیار قرار دادن اراضی به‌صورت طولانی‌مدت مساعدت کنند.

وی با بیان اینکه بودجه شهرداری بهنمیر در سال گذشته 2 میلیارد و 500 میلیون تومان بود که با وجود شرایط بد اقتصادی این مبلغ محقق شد، پیش‎بینی بودجه سال 95 را 3 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: امیدواریم شهروندان با پرداخت به موقع عوارض، شهرداری را برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر یاری کنند.

به گزارش فارس؛ در پایان این نشست شهردار بهنمیر با اهدا هدایای نفیس از این دانش‌آموزان تقدیر کرد.

انتهای پیام/86010/ذ40

 

نظرات رسیده
کاربر محترم، لطفاً نظرات خود را وارد نمائید.
نام :  
ایمیل :    
آدرس سایت :
متن :  
کد امنیتی :